Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

Moje życie w „Trakcie”

Książka „Moje życie w „Trakcie” to coś więcej niż zwykła autobiografia. Autorka, Iza Galicka, jest polonistką i kulturoznawcą, i od 4 lat pracownikiem Fundacji ”Trakt”. Jest także publicystką i poetką. To właśnie osobowości autorki publikacja ta zawdzięcza swoją oryginalność.

Okładka książki Moje życie w „Trakcie” Okładka biało - czarna. Na górze w dwóch rzędach tytuł publikacji, pod nim widnieje imię i nazwisko autora, wszystko zapisane czarną czcionką. Górny brzeg okładki ma wyraźnie zarysowaną czarną linię. Dolna połowa powierzchni okładki to portret autorki, jakby rysowany ołówkiem. Na delikatnym zarysie  twarzy kobiety o lekko falujących włosach, widać okulary z mocno nakreślonymi, czarnymi oprawkami.Cztery części książki to jakby cztery nieco odmienne, ale zazębiające się światy. Pierwsza część, typowo autobiograficzna to wspomnienia pisarki, osoby od dzieciństwa zmagającej się z dysfunkcją wzroku. Druga część książki przedstawia problemy i wyzwania, jakie stoją przed środowiskiem ludzi niepełnosprawnych wzrokowo, szczególnie dużo uwagi poświęca autorka bliskim jej zagadnieniom kultury i sztuki. Trzecia część z kolei jest szczególnie dedykowana dysfunkcyjnym wzrokowo dzieciom, ich rodzicom, opiekunom i bliskim. I wreszcie część czwarta – znów bardzo osobista to wiersze autorki z dwóch tomików, szeregu antologii, jak i publikowane tu po raz pierwszy. Książka ta skutecznie łamie stereotypy dotyczące niepełnosprawności, ukazuje też sztuczność podziałów na sztukę pełnosprawną i niepełnosprawną. Wreszcie dzięki połączeniu w jedną całość perspektywy bardzo personalnej i popularno – naukowej otwiera przed nami świat wzrokowej niepełnosprawności jako świat trudnych, ale możliwych twórczych wyzwań i sukcesów ludzi, którzy codziennie muszą walczyć z własnymi ograniczeniami.

Książka wydana jest w powiększonym druku.

Jej wersja HTML dostępna jest tutaj.

Aby pobrać publikację na swoje urządzenie proszę użyć tego łącza.

Autor

Iza Galicka

Wydawca

Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących „Trakt”

Warszawa 2019

ISBN 978-83-949098-5-7

 

Projekt „Moje życie w Trakcie” współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Zamówienia


Pytania i zamówienia prosimy kierować na adres publikacje@trakt.org.pl lub telefonicznie +48 22 576 18 78 oraz +48 606 75 75 85.

Składając zamówienie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Polskich Niewidomych i Słabowidzących "Trakt" w zakresie niezbędnym do realizacji wysyłki zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).