Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

2021 R. - Armia Generała Andersa Atlas dla Niewidomych i Słabowidzących

Projekt realizowany jest w ramach programu Miejsca Pamięci Narodowej za Granicą ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Celem projektu jest wydanie unikatowego Atlasu „Armia Generała Andersa Atlas dla Niewidomych i Słabowidzących”. Atlas ten stanowić będzie zestaw barwnych plansz dotykowych w formacie 2xA3 (A2) oraz A3 opisujących szlak bojowy Armii Andersa od miejsca formowania pierwszych oddziałów po demobilizację w 1946 roku we Włoszech i przetransportowanie żołnierzy do Wielkiej Brytanii (łącznie 8 tematów). Publikacja w powiększonym druku i w formacie HTML zawierać będzie komentarze historyczne odnoszące się tematycznie do poszczególnych tyflomap oraz wskazówki sposobu ich czytania. Broszura brajlowska objaśni użyte na poszczególnych planszach skróty brajlowskie.

Nakład wydawnictwa to 160 kompletów. Każdy z nich znajdować się będzie w teczce.

Projekt realizowany jest od dnia 01.01.2021 r. do dnia 31.12.2021 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego   Logo Fundacji Trakt

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników