Treść strony

 

Stowarzyszenie Eko Salus - projekt aktywizacji zawodowej

Stowarzyszenie Środowisko Dla Niepełnosprawnych Eko Salus zaprasza osoby niepełnosprawne poszukujące zatrudnienia do udziału w projekcie aktywizacji zawodowej „KROWA Plus – Kreowanie Rozwoju Osobistego wspieranego Aktywnie”, realizowanego w okresie 01.01.2013 – 31.03.2017 r.:

Stowarzyszenie „Środowisko dla Niepełnosprawnych EKO SALUS” od 01.01.2014 roku prowadzi autorski projekt „KROWA Plus – Kreowanie Rozwoju Osobistego Wspieranego Aktywnie”, który jest współfinansowany przez PFRON.

Beneficjentem projektu może zostać bezrobotna osoba niepełnosprawna, która posiada aktualne orzeczenie o niepełnosprawności stwierdzające:

  • znaczny stopień niepełnosprawności,
  • umiarkowany stopień niepełnosprawności,
  • lekki stopień niepełnosprawności

oraz:

  • nie będąca uczestnikiem WTZ (Warsztatów Terapii Zajęciowej),
  • nie pracująca w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Projekt zakłada organizowanie i prowadzenie zintegrowanych działań na rzecz włączenia beneficjentów projektu w rynek pracy. Szczegółowe zadania, jakie są podejmowane w ramach projektu to: doradztwo zawodowe, przygotowanie i wdrożenie IPD, oraz prowadzenie specjalistycznego poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Projekt przewiduje również konsultacje z Psychologiem i poradnictwo prawne. W ramach realizacji w/w zadań, beneficjenci projektu otrzymują kompleksowe wsparcie niezbędne do aktywizacji zawodowej, między innymi w formie Klubów Pracy, Grup Wsparcia – dla osób zatrudnionych.

Projekt zakłada wsparcie osób niepełnosprawnych w modelu: zatrudnienia wspieranego (wspomaganego) przy udziale wykwalifikowanych pośredników pracy, doradców zawodowych, psychologów, liderów pracy, szkoleniowców. Podstawowym celem stanowiska pośrednika pracy, grupy doradczej jest reintegracja społeczno-zawodowa beneficjentów projektu. Działanie w projekcie skierowane na odpowiednie motywowanie, aktywizację i wsparcie beneficjentów przywraca im umiejętności funkcjonowania na wolnym rynku pracy. W projekcie założono, że zespół złożony z pośredników pracy, grupy doradczej (doradca zawodowy, psycholog, lider pracy, prawnik) będzie posługiwał się w swojej pracy techniką coachingu. Ideą coachingu jest pomoc ludziom w ogólnym rozwoju osobistym oraz w stawaniu się takimi, jakimi chcą się stać poprzez wykształcenie konkretnych umiejętności.

Czas trwania projektu: 01.01.2013 – 31.03.2017

Kontakt:

Stowarzyszenie Środowisko Dla Niepełnosprawnych Eko Salus

Poznań, Ul. Szydłowska 6/1

Tel.: 618432210

biuro@ekosalus.pl

www.ekosalus.pl

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!

Źródło: http://grabify.stronazen.pl/ekosalus/projekty/

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2016 - INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.