Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

Skróty brajlowskie w tydzień. Program do samodzielnej nauki Polskich Ortograficznych Skrótów Brajlowskich I Stopnia

„Czego można nauczyć się w tydzień? Wielu przekonuje, że można nauczyć się tańczyć, gotować, robić szpagat, przygotować się do egzaminu itp. Kilka lat temu przekonywałam, że brajla można nauczyć się w weekend. Skrótom brajlowskim trzeba poświęcić przynajmniej jeden intensywny tydzień pracy, realizując minimum sześć ćwiczeń dziennie. Zatem do nauki skrótów brajlowskich I stopnia potrzebne jest zaangażowanie i realizacja wszystkich czterdziestu dwóch ćwiczeń.”, do czego zachęcamy wraz z autorem dr. Małgorzatą Paplińską.

To propozycja ćwiczeń do samodzielnej nauki dla osób, które znają bardzo dobrze integralne pismo brajlowskie. Z tego względu z Programu mogą korzystać nieco starsi uczniowie, aktywni dorośli oraz seniorzy.

Program obejmuje dwie wersje, które mogą, w zależności od potrzeb użytkowników, być stosowane razem lub oddzielnie:

  • pierwsza, wydana w zwykłym druku, może być podręcznikiem dla studentów tyflopedagogiki, pedagogiki specjalnej, pragnących pogłębić swoją wiedzę i zdobyć zaawansowane umiejętności z zakresu posługiwania się pismem Braille’a. Może być także pomocą dla rodziców i nauczycieli niewidomego ucznia, którzy chcą wesprzeć go w nauce skrótów brajlowskich
  • drugą wersję Programu stanowi samouczek w postaci kart brajlowskich, przeznaczony dla osób dobrze czytających dotykiem integralne pismo Braille’a.

W zależności od potrzeb mogą Państwo zamawiać całość wydawnictwa bądź wybrane części. Warunki ich otrzymania prosimy uzgadniać telefonicznie, a zamówienia przyjmujemy pod adresem publikacje@trakt.org.pl.

Całość wydawnictwa stanowią: ”Pismo Braille’a z Tradycją w nowoczesność” oraz „Skróty brajlowskie w tydzień. Program do samodzielnej nauki Polskich Ortograficznych Skrótów Brajlowskich I Stopnia” cz.1 i cz.2.

Jeśli chcą Państwo bliżej zapoznać się z publikacją (cz.1) wystarczy kliknąć tutaj.

 

Publikacja współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Zamówienia


Pytania i zamówienia prosimy kierować na adres publikacje@trakt.org.pl lub telefonicznie +48 22 576 18 78 oraz +48 606 75 75 85.

Składając zamówienie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Polskich Niewidomych i Słabowidzących "Trakt" w zakresie niezbędnym do realizacji wysyłki zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).