Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

Monografia Pismo Braille'a. Z tradycją w nowoczesność - Wersja elektroniczna

„Teksty zebrane w monografii pokazują znaczenie pisma Braille’a dawniej i dziś, jak również jego dostępność i funkcje w różnych obszarach aktywności współczesnego człowieka z niepełnosprawnością wzroku. Brajl nie wymaga pośredników ani mediacji. Pozwala zachować intymność czytelniczą, na którą zwrócił uwagę w swych fotografiach Kertész.

Książka jest głosem w dyskusji nad współczesnym statusem pisma Braille’a. Zamiast stawiać pytanie: brajl czy nowe technologie? – należałoby zastanowić się, jak efektywnie wykorzystać pismo Braille’a w nowych technologiach. Jak łączyć różne kanały informacji i komunikacji – słuchowy i dotykowy, tak aby informacje i komunikaty były jeszcze bardziej dostępne osobie niewidomej oraz pozwalały na indywidualny wybór formy odbioru i przekazu treści.”, do czego zachęca redaktor naukowy wydawnictwa dr Małgorzata Paplińska.

Publikacja stanowi pierwszą część 3-częściowego wydawnictwa poświęconego pismu brajla oraz nauce Polskich Ortograficznych Skrótów Brajlowskich I Stopnia. Wydana jest w zwykłym druku.

Można zamawiać całość bądź wybrane części. Całość wydawnictwa stanowią: ”Pismo Braille’a z tradycją w nowoczesność” oraz „Skróty brajlowskie w tydzień. Program do samodzielnej nauki Polskich Ortograficznych Skrótów Brajlowskich I Stopnia” cz.1 i cz.2 (samouczek brajlowski).

Warunki otrzymania książki prosimy uzgadniać telefonicznie, a na zamówienia czekamy pod adresem publikacje@trakt.org.pl.

Jeśli chcą Państwo bliżej zapoznać się z tematyką niniejszego opracowania, wystarczy kliknąć tutaj.

 

Publikacja współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu

Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Zamówienia


Pytania i zamówienia prosimy kierować na adres publikacje@trakt.org.pl lub telefonicznie +48 22 576 18 78 oraz +48 606 75 75 85.

Składając zamówienie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Polskich Niewidomych i Słabowidzących "Trakt" w zakresie niezbędnym do realizacji wysyłki zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).