Treść strony
Spotkajmy się przy planszówkach!
Planszówki w internecie i to w wersji dostępnej dla każdego! Z taką propozycją wychodzi Fundacja Kultury bez Barier, która zaprasza osoby z niepełnosprawnością do Pokoju gier FKbB!
Na pierwszy ogień w Pokoju gier idą „Pytaki”. To wciągająca, prosta gra integracyjna dla całej rodziny – tym razem chodzi o tę fundacyjną (bardzo zresztą liczną). Na potrzeby spotkania zostaną wybrane pytania dla wszystkich, a zasady gry zostaną dopasowane tak, by można było się nią nacieszyć w internecie. Fundacja zapewnia tłumaczenie na polski język migowy oraz udźwiękowienie gier (opis słowny). Gospodynią spotkania będzie Ania Żórawska, prezeska Fundacji. Tłumaczką na PJM będzie Alicja Szurkiewicz.
Pokój gier będzie otwarty co tydzień w piątki o g. 15:00, najbliższe spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2020 r. Udział w grze jest całkowicie bezpłatny, a wszystko będzie trwało max. 45 min. Liczba miejsc jest ograniczona: 8 osób. Obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://kulturabezbarier.org/wydarzenia/pokoj-gier/?fbclid=IwAR2V4QjQSOyAvlqr9YJHc2_Xeu0dqylqip3gXUpCm3rKrFE1RCU5HKATuzk.
Każdy uczestnik/uczestniczka pokoju gier otrzyma od nas link do logowania albo numer telefonu. W razie problemów organizatorzy proszą o kontakt mailowy: rezerwacje@kulturabezbarier.org
Gracze łączą się zdalnie przez komputer lub telefon. Wchodzą przez link, który otrzymają od organizatorów, mogą też grać poprzez telekonferencję. Spotkanie będzie się odbywać w programie ZOOM, gdzie zainteresowani mogą cały czas widzieć tłumaczkę. – Wcześniej możemy przeprowadzić próbę logowania, by każda i każdy z Was czuł komfort, a nie stres – czytamy w ogłoszeniu.
„Pytaki” to gra dla osób w wieku od 4 do 104 lat. Gracze siadają razem i losują z woreczka „Pytaki” czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie. Pytania dotyczą różnych dziedzin życia, a refleksja nad nimi i słuchanie odpowiedzi innych zapewniają: lepsze poznanie się, rozwój świadomości emocjonalnej, ćwiczenie komunikacji, słuchania, opowiadania; kształtowanie postaw empatycznych. Więcej na stronie twórców gry: https://pytaki.pl/_cms/view/1/o-pytakach.html
Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników
Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2018–2021 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dodano: 22-04-2020 16:41:19