Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

Rozwiń skrzydła

Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością wzroku (także sprzężoną)? Mieszkasz w Warszawie? Chcesz podnieść swoje kompetencje społeczne i zawodowe, rozwinąć skrzydła i zrobić milowy krok w tym kierunku. Jeśli Twoja odpowiedź na powyższe pytania brzmi „tak”, to może Ci się spodobać projekt „Wsparcie osób z niepełnosprawnością wzroku poprzez prowadzenie działań aktywizujących społecznie i zawodowo”.

Organizatorzy – Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Edukacji Nowoczesnej oraz Fundacja Centrum Edukacji Niewidzialna – mają dla Ciebie propozycję wsparcia zarówno indywidualnego, jak i grupowego. Oprócz zawsze pożądanych kursów orientacji przestrzennej, szkoleń tyfloinformatycznych czy nauki czynności dnia codziennego proponują spotkanie z psychologiem, doradcą zawodowym, a także poradnictwo prawne.

Wśród zajęć grupowych natomiast znajdziesz między innymi warsztaty aktywizacji zawodowej, psychoaktywizacji – trening kompetencji miękkich, a nawet storytelling, jako narzędzie do autoprezentacji podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą!

Nie zabraknie również nauki języka obcego, planowany jest także kurs wizażu i kreowania wizerunku, a także streching z elementami jogi.

Niektóre zajęcia mogą być realizowane metodą hybrydową, w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Organizatorzy zapewniają, że wykwalifikowana kadra zapewni nie tylko wysoki poziom zajęć, ale także serdeczną, pozytywną atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi.

Uczestnicy otrzymają także możliwość skorzystania z wyjść do placówek kultury zgodnie z zainteresowaniami i – oczywiście – dostępnością dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Nie czekaj – już dziś wyślij zgłoszenie na adres: malgorzata@fcen.com.pl oraz p.braun@fen.net.pl i wypełnij otrzymany formularz. Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadanie realizowane jest w okresie od 01.01.2022 do 30.11.2024 roku i finansowane ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

 

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.