Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

Rollek - pies na medal - Barbara Zarzecka

Rollek nie jest takim sobie zwykłym psem. Nie dość, że na co dzień pomaga niewidomemu Sebastianowi dotrzeć gdzie trzeba, nie dość, że często pojawia się na ekranach telewizyjnych, to jeszcze ostatnio został okrzyknięty Psem na medal. Bo taki właśnie tytuł nosi cykl książek dla dzieci pisanych przez Barbarę Gawryluk. Ich bohaterowie to psy do zadań specjalnych: Morus – ratownik wodny, Junior – opiekun osób starszych, Falco – pies lotniskowy, Czart – pies lawinowy, Baster – pies ratowniczy. Wszystkie są odważne, bohaterskie, przyjacielskie – jak czytamy na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa, które opiekuje się tą serią.

„Rollek. Pies przewodnik” – bo taki dokładnie tytuł nosi książeczka – to prosta opowieść o pięknej przyjaźni. Jej bohater to wspaniały rudy chesapeake bay retriever, duży pies o mocnej budowie spokrewniony z labradorem. Mali czytelnicy, którzy sięgną po książkę, dowiedzą się, jak też pracuje ten zwierzak. Ale też poznają trochę jego pana i odwiedzą pewne ciekawe miejsca.

Moim zdaniem „Rollek. Pies przewodnik” to książka dla dzieci w wieku 6-9 lat, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnęli po nią starsi czytelnicy lub by ktoś przeczytał ją przedszkolakowi. Jest świetną pozycją dla młodszych uczniów do samodzielnego czytania, duży wygodny druk ułatwia lekturę. Jest też idealną propozycją do przeczytania razem z dzieckiem oraz bazą wyjściową do rozmowy na tematy związane z niepełnosprawnością. Bo warto od najmłodszych lat uczyć otwartości na świat, szacunku do każdego człowieka i miłości do zwierząt. W końcu, czym skorupka za młodu nasiąknie…

Barbara Zarzecka

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2018–2021 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.