Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

Matematyczny sitcom

Kasia rozwiązuje z dziadkiem zagadki matematyczne. Przekomarzają się, żartują, ale też dodają, odejmują, mnożą i dzielą. Z kawałka papieru wyczarowują heksafleksagon albo wstęgę Möbiusa, a w tabliczce czekolady dorabiają dodatkową kostkę. Słowem bawią się matematyką. Taki właśnie miniserial dla dzieci przygotowali edukatorzy z Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

„Matematyczny sitcom” – bo taki tytuł nosi serial – dostępny jest na portalu YouTube również w wersji z audiodeskrypcją. Do tej pory powstało pięć odcinków:

Filmy przygotował zespół Mobilnego Projektu Edukacyjnego „Naukowiej” w ramach projektu „Małopolskie Centrum Nauki – projekt zintegrowany”. Budowa centrum jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Centrum Nauki Cogiteon zrealizowało do tej pory osiemnaście filmów z audiodeskrypcją, m.in. pokazy edukacyjne „Wyprawa do wnętrza Ziemi” i „Wyprawa na inną planetę”, filmy z oprowadzaniem po kopalni soli w Wieliczce i Pustyni Błędowskiej czy serię animacji „Wielcy z Małopolski”, której bohaterami są regionalni twórcy przełomowych odkryć i wynalazków oraz artyści zasłużeni dla rozwoju polskiej i światowej kultury. Wszystkie materiały można znaleźć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=YygedTLr6wQ&list=PLWUUHlBb8zX7AHxZPNmhI5eaA7MGFS7oZ

Szczegółowe informacje na: https://cogiteon.pl/ lub https://www.facebook.com/cogiteon

 

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.