Treść strony

 

Konferencja dla rodziców dzieci słabowidzących i niewidomych – kandydatów do szkoły

Kameralna, rodzinna atmosfera, mała liczba osób w klasie, świetna lokalizacja, dostosowanie nauki do potrzeb dzieci z dysfunkcją wzroku – to na pewno najważniejsze cechy szkoły na Koziołkach (jak mówią o niej uczniowie). Jakie jeszcze zalety ma ta placówka? – można dowiedzieć się podczas corocznej konferencji.

Rada Pedagogiczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. dr Zofii Galewskiej w Warszawie serdecznie zaprasza wszystkich rodziców dzieci z dysfunkcją wzroku, którzy szukają dla swoich pociech dobrej, przyjaznej szkoły. Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia 2021 r. w godzinach 15.30 – 16.30 w siedzibie ośrodka przy ul. Koźmińskiej 7.

Konferencja zostanie zorganizowana z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Istnieje także możliwość uczestniczenia w niej w formie online. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i optymalnych warunków udziału w wydarzeniu dyrekcja prosi o wcześniejsze zgłoszenie wybranej formy na adres mailowy lub telefonicznie w sekretariacie szkoły.

 

Program konferencji:

  1. Powitanie i prezentacja szkoły – p. Beata Kotowska, dyrektor ośrodka.
  2. Specyfika funkcjonowania wzrokowego dziecka słabowidzącego – p. Jolanta Białoskórska, terapeuta widzenia.
  3. Nauka bezpiecznego i samodzielnego poruszania się w terenie – p. Natalia Zabawska, p. Anna Greipner, instruktorzy orientacji przestrzennej.
  4. Rehabilitacja podstawowa dziecka słabowidzącego – p. Agata Tumialis, tyflopedagog.
  5. Funkcjonowanie psychospołeczne ucznia słabowidzącego – p. Agnieszka Rosiak, psycholog.     

 

Jest możliwość, by w trakcie konferencji skorzystać z opieki nad dziećmi – organizatorzy proszą jednak o zgłoszenie takiej potrzeby do sekretariatu.

 

Koordynator: p. Magdalena Sikorska

https://www.kozminska.edu.pl

tel.: (22) 629 16 10

e-mail: sekretariat@kozminska.edu.pl

 

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2018–2021 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.