Treść strony

 

Silniejsze bezpieczniejsze

Pod takim właśnie hasłem odbywają się warsztaty z samoobrony i asertywności dla kobiet, które organizują Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Fundacja Autonomia. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się w sobotę 22 stycznia 2022 roku w godz. 11:00 – 17.00, adresowane jest do kobiet z niepełnosprawnością ruchową lub wzrokową. Zajęcia zostaną zorganizowane w ramach wystawy „Kto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet”.

Warsztaty bazują na metodologii WenDo, jest to jedyna w Polsce metoda samoobrony opracowana przez kobiety dla kobiet, która łączy formy samoobrony fizycznej i psychicznej. Nie jest to klasyczna samoobrona, ma na celu wzmocnienie pewności siebie, poczucia własnej wartości oraz wyrobienie postaw asertywnych, co w efekcie ma zmniejszyć szansę na doznanie przez kobiety i dziewczęta przemocy, także seksualnej. W zajęciach wykorzystujących metodologię WenDo mogą brać udział kobiety o różnym poziomie sprawności.

Poczucie siły i sprawczości jest niezbędne, aby skutecznie zabiegać o poszanowanie praw kobiet. Tymczasem, według badań RPO, osiem na dziesięć kobiet z niepełnosprawnościami doświadcza przemocy, która narusza ich godność.

Warsztaty adresowane są do pań, które chcą: 

  • odzyskać swoją siłę,
  • swobodnie wyrażać swoje zdanie,
  • znaleźć odwagę i sposoby reagowania na krzywdzące słowa i zachowania,
  • poczuć się pewniej i być w swoim ciele, ze sobą,
  • poznać i przećwiczyć techniki fizycznej samoobrony,
  • dowiedzieć się, jakie są sposoby na opanowanie stresu i poczucia bezradności,
  • spędzić dobrze czas, pośmiać się i odpocząć.

Warsztaty rozpoczynają się o 11:00 i trwają do 17:00. Zapisy przyjmowane są mailowo (muzeumdostepne@artmuseum.pl) lub telefonicznie (tel. 577 006 290). Można skorzystać z pomocy asystenta w dotarciu na miejsce.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet i dziewczyn z niepełnosprawnościami” oraz programu Muzeum Dostępne dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Szczegółowe informacje: https://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/silniejsze-bezpieczniejsze-warsztaty-z-samoobrony-i-2

 

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.