Treść strony
Przygotuj się na psa przewodnika
Chcesz mieć psa przewodnika? Nie wiesz, co zrobić, by go otrzymać? Możesz rozwiać swoje wątpliwości podczas jednego ze zdalnych spotkań popularyzujących wiedzę o tym rodzaju wsparcia. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się 29 listopada 2021 roku o godzinie 19.00 na platformie Zoom.
W wydarzeniu, na które zaprasza Polski Związek Niewidomych, mogą wziąć udział wszystkie osoby niewidome i z bardzo poważnymi problemami wzroku zainteresowane posiadaniem psa. Eksperci opowiedzą uczestnikom między innymi: dlaczego warto być posiadaczem psa przewodnika; co trzeba zrobić, aby stać się jego właścicielem; po co są opracowywane standardy i co zyskamy, wprowadzając je w życie. Zostanie także wyświetlony kilkuminutowy film z audiodeskrypcją, na którym osoby, które mają psa przewodnika, dzielą się swoimi doświadczeniami. Będzie również czas na pytania.
Spotkanie potrwa około dwóch godzin. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do 25.11.2021 r., pisząc na adres mailowy: ioptulowicz@pzn.org.pl
Żeby uczestniczyć w spotkaniu, należy mieć zainstalowaną aplikację Zoom w komputerze lub telefonie albo posiadać konto na Zoom i korzystać z platformy poprzez stronę internetową. Na dzień przed spotkaniem osobom zainteresowanym organizatorzy wyślą link zapraszający.
A już dzisiaj mogą Państwo obejrzeć spot filmu, który dostępny jest na YouTubie https://youtu.be/FT4RlOfJZzI
Przypominamy, że psa przewodnika można otrzymać w ramach projektu „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania”. Jego liderem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dla uzyskania możliwie najwyższej jakości standardów projekt jest realizowany w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi: Polskim Związkiem Niewidomych, Fundacją Vis Maior, Fundacją Pies Przewodnik, Fundacja „Psie Serce” oraz Fundacją na rzecz Osób Niewidomych Labrador – Pies Przewodnik.
Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników
Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dodano: 14-11-2021 18:48:08