Treść strony
Plebiscyt Adaptera
Zapraszamy do konkursu Adaptera! W tym roku wybieramy film z najlepszą audiodeskrypcją i tłumaczeniem PJM – zachęca Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka, która zajmuje się m.in. udostępnianiem sztuki filmowej osobom niewidomym.
Zadanie konkursowe polega na wybraniu filmu z najlepszą audiodeskrypcją lub tłumaczeniem migowym oraz przesłanie uzasadnienia w formie recenzji lub vloga w polskim języku migowym.
Odpowiedzi na pytanie konkursowe należy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.adapter.pl, na adres konkurs@adapter.pl lub w wiadomościach na fanpage’u https://www.facebook.com/adapter.org/
Konkurs adresowany jest do osób niepełnosprawnych.
Najlepsze recenzje i vlogi zostaną nagrodzone!
Nagroda główna – Iphone 7
II miejsce – tablet
III miejsce i wyróżnienia – nagrody dodatkowe.
Plebiscyt trwa do 15 lutego 2020 roku. Wyniki zostaną przesłane mailowo, będą również opublikowane na stronie Fundacji www.fundacjakatarynka.pl
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: https://adapter.pl/wp-content/uploads/adapter-regulamin-konkursu-2020.pdf
Adapter – okno na filmowy świat
Adapter to portal prowadzony przez wrocławską Fundację Katarynka, miejsce, gdzie bez wychodzenia z domu, na komputerze, tablecie czy smartfonie można obejrzeć dzieła bardziej i mniej znanych reżyserów. 24 godziny na dobę, online, zupełnie za darmo. Jedyne, co trzeba zrobić, to wejść na stronę Adaptera, wybrać film i kliknąć „oglądaj”, a audiodeskrypcja włącza się sama. Portal jest prosty w obsłudze i przyjazny dla użytkowników. Dostępne są tu największe hity polskiego kina, nowsze i starsze, takie jak: „Jasminum” (w reż. Jana Jakuba Kolskiego), „Kingsajz” (w reż. Juliusza Machulskiego), „Miś” (w reż. Stanisława Barei), „Mój Nikifor” (w reż. Krzysztofa Krauzego) czy „Pora umierać” (w reż. Doroty Kędzierzawskiej), w ostatnich latach pojawiły się również produkcje zagraniczne (jak „Dzieci z Bullerbyn”, „Ronja – córka zbójnika”, „Muzyka serca” czy „7 dni w Hawanie”). W sumie jest tu kilkaset filmów fabularnych, dokumentalnych, dla dzieci i młodzieży, z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Internauci znajdą tu również wiele dodatkowych informacji, jak choćby: opisy postaci, notki biograficzne aktorów i reżyserów czy słownik pojęć filmowych.
Adapter działa już ponad 2 lata, powstał 1 listopada 2014 roku. Jak podaje Fundacja, korzysta z niego blisko 40 tys. niewidomych i głuchych kinomanów w Polsce i za granicą. Portal został doceniony również przez środowisko polskich filmowców. W 2016 r., podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, twórcy Adaptera otrzymali Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Portal internetowy/blog o tematyce filmowej”.
Projekt Adapter współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Patronat honorowy – Ministerstwo Cyfryzacji.
Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników
Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2018–2021 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dodano: 03-02-2020 13:52:28