Treść strony
PFRON zaprasza na konferencję
„30 lat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” – to tytuł konferencji, która odbędzie się w dniach 13–14 października. Wezmą w niej udział naukowcy i praktycy z Polski, Australii, Stanów Zjednoczonych, Indii, Chin, Norwegii, Belgii, Niemiec oraz Szwajcarii. Podczas prelekcji mówić będą o systemowych rozwiązaniach, problemach i wyzwaniach w obszarach rehabilitacji i aktywizacji społeczno-zawodowej oraz dostępności produktów, usług czy przestrzeni publicznej do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Celem konferencji jest prezentacja zagadnień dotyczących kwestii rehabilitacji społeczno-zawodowej oraz aktywizacji osób z niepełnosprawnościami w kontekście 30-lecia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 2021–2030. Spotkanie ma być okazją do wymiany poglądów na temat ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych skutków niepełnosprawności we współczesnym świecie oraz propozycji w zakresie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Ponadto zamierzeniem organizatorów jest omówienie rozwiązań polskich i międzynarodowych w obszarze dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz zwiększenia świadomości społecznej na temat projektowania uniwersalnego.
Tematyka konferencji z uwagi na swój interdyscyplinarny charakter wpisuje się w następujące dziedziny nauki i dyscypliny naukowe: ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki prawne, nauki o zdrowiu, nauki medyczne, nauki o kulturze i religii, nauki społeczne czy humanistyczne, architektura i urbanistyka, nauki o komunikacji społecznej i mediach.
Jest to kolejna konferencja organizowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Biurem Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II. Dotychczasowe poświęcone były realizacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.
PFRON zaprasza na konferencję przedstawicieli środowiska akademickiego i medycznego, osoby z niepełnosprawnościami, środowiska organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, władz centralnych, lokalnych i regionalnych, a także reprezentantów praktyki gospodarczej i środowiska biznesu, którzy zajmują się problematyką osób niepełnosprawnych we współczesnym świecie.
Konferencja będzie trwała dwa dni: w środę (13 października) – w godz. 10.30 – 14.40 i w czwartek (14 października) – od godz. 10.00 do 14.30. Wydarzenie zorganizowane zostanie w sposób hybrydowy tj. za pośrednictwem internetu oraz stacjonarnie. Prelegenci spotkają się w budynku Centrum Transferu Wiedzy (sala CTW 408) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ale z powodu reżimu sanitarnego organizatorzy zapraszają słuchaczy do uczestnictwa online. Wykłady będą tłumaczone: symultanicznie, w języku polskim i angielskim, oraz na język migowy.
Udział w konferencji jest bezpłatny. By wziąć udział w wydarzeniu, należy się jednak zarejestrować na stronie: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=fbyATsNyVUShWhZfaGcTuDOfy8qnB7RNpwQ9lmDDLQVURUoxVlc5SkpNTjZXWDc3NllSS1hINUdSNS4u
Organizatorzy zastrzegają, że nie pokrywają kosztów przejazdu ani noclegu dla uczestników konferencji.
Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników
Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dodano: 03-10-2021 21:46:17