Treść strony

 

Namalowali dźwiękiem Grand Prix

Jeden z uczestników warsztatów Fundacji „Trakt”, Dominik Strzelec, wraz z Agatą Frąckowiak zdobyli Grand Prix Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”. Para ta brawurowo wykonała utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, wzruszając publiczność do łez.

Wydarzenie odbyło się w dniach 19–21 października 2021 r. w hali widowiskowo-sportowej w Bochni. To już 14. edycja Festiwalu, który co roku, w ramach projektu „Wizytówki Małopolski” organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

Przed występami uczestnicy mieli możliwość poćwiczyć na warsztatach prowadzonych przez artystów sceny polskiej, tj.: Alicję Węgorzewską, Majkę Jeżowską, Anię Rusowicz oraz Janusza Radka, którzy byli również jurorami 14. edycji konkursu. – To ogromne szczęście mieć możliwość przyglądać się pracy takich osobistości, jak wokaliści, instrumentaliści, aktorzy i kompozytorzy, już nie wspomnę o samej możliwości uczestnictwa w warsztatach. Nasi podopieczni mogli otrzymać mnóstwo fachowej i rzeczowej wiedzy – mówi Jarosław Świrszcz, dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury – ośrodka, którego reprezentantki zajęły wysokie miejsca na liście laureatów.

Festiwal „Integracja Malowana Dźwiękiem” to międzynarodowe wydarzenie artystyczne i edukacyjne promujące uzdolnienia muzyczne osób niepełnosprawnych oraz ich pełnosprawnych rówieśników. Wykonawcy przyjeżdżają na konkurs z całej Polski, a także z zagranicy. Od Koszalina, poprzez Lublin, Rzeszów, Zakopane, aż po Saarlouis, Gurę Humorului i Wilno. To nie tylko edukacja muzyczna, ale nauka tolerancji i zrozumienia niepełnosprawności. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Występ nagrodzony Grand Prix można obejrzeć na profilu Dominika Strzelca: https://www.facebook.com/Dominik.Strzelec.wokalista

 

Poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów 14. edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

 

Kategoria Zespół:

I miejsce – Zespół Niespokojnych Nóg z Bochni (nagroda ufundowana przez Marka Piekarczyka).

 

Kategoria Integracyjny duet muzyczny:

Grand Prix – Dominik Strzelec z Brwinowa i Agata Frąckowiak z Wolsztyna,

II miejsce – Nikola Jodko z Wolsztyna i Aurelia Radecka z Chorzowa,

III miejsce – Łukasz Zyzak z Rychwałdu i Konrad Wrocławiak z Raby Wyżnej,

wyróżnienie – Igor Popławski z Sadlina i Wiktoria Kuczyńska z Żor (nagroda ufundowana przez Marka Piekarczyka),

wyróżnienie – Magdalena Marciniszyn z Bierkowic i Krzysztof Omieczyński z Leszna (nagroda ufundowana przez Alicję Węgorzewską),

wyróżnienie – Krzysztof Wysocki z Bydgoszczy i Kamila Szeliga z Rzeszowa,

wyróżnienie – Anna Wereszczyńska z Brzegu i Natalia Siekierka z Katowic,

wyróżnienie – Patryk Jaszcz i Krzysztof Bury z Mielca.

 

Osobowości:

Osobowość sceniczna – Karolina Chłosta z Bogusławic (nagroda ufundowana przez Alicję Węgorzewską),

Osobowość sceniczna – Szymon Prokop z Krakowa (nagroda ufundowana przez Anię Rusowicz),

Osobowość Festiwalu – Szymon Prokop z Krakowa (puchar posła Stanisława Bukowca).

 

Szczegółowe informacje: https://www.festiwal.bochnia.pl/

 

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.