Treść strony
Krzywe Koło
Co można sobie wyobrazić na podstawie wyrywkowo zachowanych akt, głównie raportów agentów służb, odrobiny zdjęć, wspomnień i wzmianek drukowanych w większych opracowaniach, czasopismach, ale też pozostających jeszcze w ręcznych notatkach w zeszytach? Na pewno atmosferę czwartków w około sześćdziesięciometrowej sali na pierwszym piętrze narożnego budynku na dopiero co oddanym po odbudowie w 1953 roku Rynku Starego Miasta w Warszawie.
Przed nami kolejne wielozmysłowe oprowadzanie. Tym razem po wystawie „Krzywe Koło” organizowanej w ramach 65-lecia galerii w Staromiejskim Domu Kultury.
Wystawa „Krzywe Koło” niczego nie rekonstruuje, choć przywołuje atmosferę miejsca i estetyki epoki. Zebrane na niej ślady historyczne, ale przede wszystkim współczesne interpretacje i dociekania twórców oraz program towarzyszący wywołują jedynie duchy dawnych sporów: czym jest humanizm, bycie człowiekiem, intelektualistą, osobą publiczną. Pytają o to, jakie – wówczas i współcześnie – wiążą się z tymi funkcjami odpowiedzialności.
Artyści i artystki: Maja Demska, Kamil Pierwszy feat. Turnusik, Mikołaj Moskal, Noviki post studio, Ewa Polska, Łukasz Rusznica, Weronika Wysocka oraz archiwalia dotyczące Klubu i Galerii Krzywego Koła
Kuratorka: Ewa Tatar
Więcej o wystawie na stronie galerii:
https://sdk.pl/galeria/krzywe-kolo-wystawa/
Oprowadzanie jest dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących oraz otwarte dla wszystkich zainteresowanych!
Data: 23.10.2021, godz.14.00
Miejsce: Galeria Promocyjna, Rynek Starego Miasta 2
Dojazd: przystanek Stare Miasto
linie tramwajowe: 4, 13, 20, 23, 26
linie autobusowe: 160, 190
Organizatorzy mogą odebrać Państwa z okolicznego przystanku. Osoby zainteresowane tą formą pomocy proszone są o kontakt: tel. 697 728 691
Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy:
Liczba miejsc ograniczona: maksymalnie 10 osób.
Organizatorzy zapewniają płyn do dezynfekcji rąk, przypominają o konieczności noszenia maseczki, a także o utrzymaniu dystansu.
Projekt „Spacerownik Wielozmysłowy” finansuje m.st. Warszawa
Informacje o Fundacji Wielozmysły:
Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników
Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dodano: 22-10-2021 09:40:35