Treść strony

 

Koniec tygodnia w teatrze

By oderwać myśli od codziennych obowiązków, poznać inny punkt widzenia, dowiedzieć się czegoś nowego o świecie i o sobie, warto wybrać się do teatru. Wszystkich dużych i małych wielbicieli kultury mieszkających w Warszawie lub okolicach zapraszamy do świątyni Melpomeny na spektakle z audiodeskrypcją – 24 lutego do TR Warszawa, a 25 lutego do Teatru Baj.

Dla dorosłych
„Warszawa, druga dekada XXI wieku. Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hip-hopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk. Luksusowe samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby – wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację”. To opis spektaklu „Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny, który powstał na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej. W czwartek, 24 lutego o godzinie 19.00 będzie można obejrzeć to przedstawienie w wersji z audiodeskrypcją.

„»Inni ludzie« to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację. Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery? Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust? Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?” – czytamy na stronie Teatru.

Spektakl został przygotowany przez kolektyw, w skład którego weszli m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni oraz twórcy wideo. Kilkudziesięciu mieszkańców Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo wykorzystanych w przedstawieniu.

Premiera „Innych ludzi” odbyła się 15 marca 2019 roku. Czas trwania spektaklu to 2 godz. 10 min (bez przerwy).

Spektakl będzie grany na deskach ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384, 03-994 Warszawa), z którego TR Warszawa zapewnia powrotny transport w kierunku Centrum. Autobus rusza około 15 minut po zakończeniu spektaklu spod ATM Studio.

Dla dzieci
Na drugie przedstawienie z audiodeskrypcją zaprasza Teatr Baj. Odbędzie się ono tego samego dnia, czyli 25 lutego, ale rano, o godzinie 10.00. „Czy  marzyliście kiedyś, żeby dolecieć na Księżyc i zerwać gwiazdkę z nieba? A może bardziej interesuje Was technologia statków kosmicznych?” – pytają twórcy spektaklu „Ile waży jabłko na Marsie?” wyreżyserowanego przez Ireneusza Maciejewskiego. „Michał Kwazar, główny bohater przedstawienia, od zawsze fascynował się kosmosem, rakietami i astronautami, ale najbardziej pragnął polecieć na Marsa. Widzowie spektaklu staną się uczniami niezwykłej szkoły dla przyszłych kosmonautów, w której zapoznają się z historią lotów kosmicznych, zasadami termodynamiki, dowiedzą się, czym są czarne dziury, a także nauczą się nawigować w kosmosie dzięki znajomości geografii gwiazd. Przekonają się też, że podczas kosmicznych przygód niezbędna jest bogata wyobraźnia”.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z audiodeskrypcji proszone są o kontakt z koordynatorem dostępności w Teatrze Baj: Marleną Alką, tel. 789 142 249, e-mail: koordynacja@teatrbaj.pl

Rezerwacje grupowe przyjmowane są w Biurze Organizacji Widowni: tel. 22 487 17 19, tel. SMS 789 142 249, 519 059 612 lub e-mail: bow@teatrbaj.pl w poniedziałek–piątek (9:00–16:00).

Rezerwacji indywidualnych należy natomiast dokonać w kasie: tel. 22 818 08 21 lub e-mail: kasa@teatrbaj.pl w dniach wtorek–piątek, w godzinach 9:00–16:00 lub w soboty i niedziele na godzinę przed spektaklem.

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.