Treść strony

Podaruj nam 1,5 procent swojego podatku

 

Przygotuj się na psa przewodnika

Chcesz mieć psa przewodnika? Nie wiesz, co zrobić, by go otrzymać? Możesz rozwiać swoje wątpliwości podczas jednego ze zdalnych spotkań popularyzujących wiedzę o tym rodzaju wsparcia. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się 29 listopada 2021 roku o godzinie 19.00 na platformie Zoom.

W wydarzeniu, na które zaprasza Polski Związek Niewidomych, mogą wziąć udział wszystkie osoby niewidome i z bardzo poważnymi problemami wzroku zainteresowane posiadaniem psa. Eksperci opowiedzą uczestnikom między innymi: dlaczego warto być posiadaczem psa przewodnika; co trzeba zrobić, aby stać się jego właścicielem; po co są opracowywane standardy i co zyskamy, wprowadzając je w życie. Zostanie także wyświetlony kilkuminutowy film z audiodeskrypcją, na którym osoby, które mają psa przewodnika, dzielą się swoimi doświadczeniami. Będzie również czas na pytania.

Spotkanie potrwa około dwóch godzin. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do 25.11.2021 r., pisząc na adres mailowy: ioptulowicz@pzn.org.pl

Żeby uczestniczyć w spotkaniu, należy mieć zainstalowaną aplikację Zoom w komputerze lub telefonie albo posiadać konto na Zoom i korzystać z platformy poprzez stronę internetową. Na dzień przed spotkaniem osobom zainteresowanym organizatorzy wyślą link zapraszający.

A już dzisiaj mogą Państwo obejrzeć spot filmu, który dostępny jest na YouTubie https://youtu.be/FT4RlOfJZzI

 

Przypominamy, że psa przewodnika można otrzymać w ramach projektu „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania”. Jego liderem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dla uzyskania możliwie najwyższej jakości standardów projekt jest realizowany w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi: Polskim Związkiem Niewidomych, Fundacją Vis Maior, Fundacją Pies Przewodnik, Fundacja „Psie Serce” oraz Fundacją na rzecz Osób Niewidomych Labrador – Pies Przewodnik.

 

Błąd: Nie znaleziono pliku licznika!Szukano w Link do folderu liczników


Artykuł publikowany w ramach projektu „TYFLOSERWIS 2021–2024 INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNO-PORADNICZY", dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.