Treść strony

Polskie powstania narodowe - Atlas dla niewidomych i słabowidzących

Informujemy, że przygotowujemy właśnie ciekawą propozycję wydawniczą dla wszystkich osób z niepełnosprawnością wzroku, zainteresowanych historią naszego kraju, a także dla ich opiekunów, pedagogów.

Informacja techniczna

Z przykrością pragniemy poinformować, że w związku z usterką techniczną uszkodzeniu uległy teksty artykułów na naszej stronie. Zamiast polskich liter ze znakami diakrytycznymi wyświetlane mogą być dziwne znaki. Obecnie pracujemy nad usunięciem skutków tego zdarzenia.

Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Zespół Fundacji „Trakt”

Encyklopedia Biogramów Prasowych osób działających na rzecz środowiska osób polskich niewidomych

Firma P.H.U. Impuls Ryszard Dziewa zwróciła się do nas z prośbą o opublikowanie poniższej informacji:

Szanowni Państwo,

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach wydało trzytomową „Encyklopedię Biogramów Prasowych osób działających na rzecz środowiska osób polskich niewidomych” autorstwa red. Józefa Szczurka.

ANONIMOWA ANKIETA INTERNETOWA

Organizacja Enactus zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu następującej treści:

Szanowni Państwo,

organizacja Enactus działająca przy Uniwersytecie Łódzkiem zwraca się do Państwa z ogromną prośbą. Zajmujemy się przygotowaniem projektu, oraz jego urzeczywistnieniem, który ma na celu pomoc osobom niewidomym jak również słabowidzącym.

Lubię swoją pracę. Z Panią Heleną Urbaniak rozmawia Renata Nowacka-Pyrlik

O Pani Helenie dowiedziałam się od moich znajomych. Byli zafascynowani jej osobowością i postawą życiową – pełną radości życia i życzliwości dla innych. Ich podziw dodatkowo wzbudził fakt, że Pani Helena pracuje w szkole jako nauczycielka. I pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Pani ta, niedawno ukończyła osiemdziesiąt lat i jest osobą całkowicie niewidomą.